Społeczeństwo

#Łuczewski || W Centrum Myśli Jana Pawła II przeżyliśmy mocny rok.

Podczas grudniowej inauguracji programu stypendialnego patrzyłem na naszych stypendystów, a teraz przez chwilę konferansjerów: Alberta Kosińskiego i Agnieszkę Michalską. Nie robiło na nich wrażenia, że muszą ogarnąć od kilku do kilkunastu osób na scenie (z upodobaniem zmieniających scenariusz) i dwieście osób poza sceną. Kilka miesięcy wcześniej z ponad setką naszych wolontariuszy zrobili całodzienną imprezę dla dziesięciu tysięcy osób, a potem bawili się do rana w wielkim balu w Pałacu Kultury. A wszystko rozpoczęło się od skromnej szkoły wiosennej, gdy zastanawialiśmy się wspólnie, jak odmieniać razem z Janem Pawłem II oblicze ziemi. Przez ten rok – mam nadzieję – ich życie trochę się zmieniło. I z takich zmian składa się Centrum Mysli Jana Pawła II.

Co robiliśmy? Śpiewaliśmy na chwałę JP2 z naszymi chórzystami. Debatowaliśmy z całą Warszawą podczas Dziedzińca Dialogu. Myśleliśmy ze świetnymi studentami i najlepszymi naukowcami z całego świata. Napisaliśmy trzy książki. Odwiedziliśmy wspaniałe amerykańskie uniwersytety z dobrą nowiną o solidarności. Zrobiliśmy jeden film, a jeszcze więcej obejrzeliśmy. No i na samym końcu: Założyliśmy blogjp2! Jesteśmy gotowi. Jesteśmy gotowi na Światowe Dni Młodzieży. Pielgrzymi całego świata, przyjeżdżajcie! To będzie impreza na dwieście tysięcy osób. Albert i Agnieszka stoją już na posterunku.

Przeżyliśmy mocny rok, a przeżyjemy jeszcze mocniejszy. Czego i Wam życzę.

Dyrektor programowy Centrum Myśli Jana Pawła II

Zobacz Też

12053388_10205504765918721_140810296_n #Kozłowska #Burzyk || Przeciw polityce chrześcijańskiej. 12358061_10205762166193567_1574906020_n #Gierech || Pamięć i Jan Paweł II ABR #Bielik-Robson || Prawodawcza postać boskości?

Komentarze

 • Marek M.

  Chyba nie napisaliście tutaj o wszystkich Waszych osiągnięciach w 2015 roku. Warto wspomnieć, że najpierw zrobiliście z podwórka przy Foksal 11 pijacką metę, skutecznie uprzykrzając życie mieszkającym tam ludziom, a także że udało Wam się w końcu doprowadzić do wyrzucenia lokatorów z tejże kamienicy. Oczywiście wszystko to z naukami Papieża Polaka na ustach.

  • Michał Łuczewski

   Szanowny Panie, na wszystkie uwagi wobec podmiotu wynajmującego od nas przestrzeń reagowaliśmy. I przepraszamy za niedogodności z tym związane. Rozumiemy też, że inicjatywa miasta zamiany Foksal 11 na Kamienicę Artystyczną wiąże się dla Pana osobiście z jeszcze większymi problemami. Władza miasta – od których – podkreślę –
   ta inicjatywa pochodziła – zobowiązały się jednak wobec Państwa, że znajdą lokale lepsze niż te, które Państwo posiadają. Proszę nie winić za to JP2.